sobota 16. května 2009

Úsměv a slzy na tváři Indie

Na začátek sezóny jsme pro Vás připravili lahůdku. Náš velký kamarád Zdeněk Štipl se v březnu vrátil z další cesty do Indie. V sobotu 20.června od 15:00 budete mít příležitost poslechnout si vyprávění o jeho cestách, o Indii.
Začátek je naplánovaný na odpoledne, aby i rodiče s dětmi měli šanci se přidat. Vaše ratolesti se jistě mezitím rády projedou na Dustinovi. Předpokládaný konec kolem 22:00. V případě zájmu lze samozřejmě protáhnout.
Pro zajištění co nejautentičtějšího zážitku z vyprávění zajistíme i občerstvení z nepálské restaurace Everest.

Tak neváhejte a přijeďte se k nám podívat.


Zdeněk Štipl (33) je indolog, doktorand Filozofické fakulty UK v Praze. Indii pravidelně navštěvuje od roku 1996, zabývá se především indickými dějinami a vztahy mezi místními náboženskými komunitami. V letech 1997-8 pracoval osm měsíců v Kalkatě jako dobrovolník řádu Matky Terezy (Missionaries of Charity), v roce 2005 mu pražské nakladatelství Torst vydalo indickou novelu Oči zavřít jsem nemohla, v poslední době po Indii a Nepálu příležitostně provádí české turisty. Fotografie doprovázející jeho vyprávění pocházejí z půlročního studijního pobytu (podzim 2008 – jaro 2009), během nějž navštívil proslavená a také zcela neznámá místa severní i jižní Indie.
Pozvánku naleznete zde: PDF. Díky, Aleši!

Foto: Klára Kučerová a Zdeněk Štipl