středa 21. září 2016

Dánský filmový podzim


Galerie 20Gé si Vás dovoluje pozvat na první den filmového festivalu Dánský filmový podzim, který proběhne v sobotu 1. října 2016 od 14:00. Promítneme si tři filmy:

Utrpenní Panny orleánské (1928) je jedním z nejdůležitějších filmů němé éry. Nečekejte desetiminutovou grotesku se špatným obrazem. Carl T. Dreyer byl perfekcionista, a svou prací s kamerou předběhl dobu. A téma jistě ocení i Matěj.
Babettina hostina (1987) je oskarovým filmem, ve kterém režisér Gabriel Axel líčí přípravy na oslavu stého výročí narození protestantského pastora z odlehlé dánské vesnice.
Pelle Dobyvatel (1987) je dalším oskarovým filmem, tentokrát od režiséra Bille Augusta, a ve dvou a půl hodinovém snímku popisuje osud Pelleho a jeho otce, švédských emigrantů, kteří do Dánska přijíždějí kvůli hledání lepšího života, práce, svobody a nezávislosti.

Každá projekce bude započata krátkou přednáškou o autorovi a jeho díle.

Promítání bude v prostoru galerie, která bude za tím účelem vytopena. Doporučujeme vzít si nějakou deku/karimatku pod zadek, protože ostrowní židle bývají tvrdé.

Chceme pro vás připravit i občerstvení, ale potřebujeme vědět, kolik máme odhadem připravit porcí. Prosím tedy o potvrzení vaší účasti na email ultimathulegroup.cz@gmail.com.

Festival bude pokračovat v Příbrami, v čajovně Na Zemi. Chtěli bychom uspořádat ještě tři podobné dny, ale vše bude záviset na vaší účasti.

Více info na www.ultimathulegroup.cz